Печія — відчуття паління під грудьми, що виникає внаслідок закидання кислого вмісту шлунку в стравохід.
Печія може супроводиться гастритом з підвищеною кислотністю, виразковою хворобою шлунку і дванадцятипалої кишки, холециститу, токсикозу вагітних, зустрічається при діафрагмальній грижі, непереносимості деяких харчових речовин. Якщо гикавка поєднується з відрижкою (особливо кислою), то це може служити ознакою гастриту або виразкової хвороби шлунку. Якщо біль посилюється лежачи, то, ймовірно, проблема в стравоході.
Загальні рекомендації при печії:
Уникайте споживання кави, чаю, алкоголю.
Прийом аспірину або ібупрофену може погіршити стан при печії.
Печію може спричиняти куріння або стрес.
Не лягаєте і не відкидайтеся назад після їди.
Підведіть узголів'я ліжка на 10—15 сантиметрів.
Не носіть тугий одяг (пояси, джинси).
Протягом 2 годин перед сном не їжте і не пийте.
Якщо печія продовжується більше 3 днів, зверніться до лікаря.
Жувати протягом 30—40 хвилин декілька зерен ячменю або вівса, глитаючи слину. Потім полову виплюнути.
Приймати по 1 столовій ложці товчених в ступці або протертих ядер волоських горіхів або солодкого мигдалю.
Пити перед сніданком, на голодний шлунок 1—2 рази на день по 1—2 столових ложки свіжо приготованого соку картоплі. Або пити сік сирої картоплі по 1 десертній ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їди.
Пити мінеральну лужну воду.
Приймати 3 рази на день по 0,5 чайної ложки подрібненої в порошок яєчної шкаралупи зварених „на круто” курячих яєць.
Приймати соду, розчинивши 0,25 чайної ложки в 0,5 склянки води.
З'їсти 3—4 горошини, свіжі або сухих розмочених, але не консервованого або вареного.
Якщо печія повторюється щодня, то потрібно перед сніданком, на голодний шлунок з’їсти гречану кашу, пити багато води, менше використовувати жирну їжу.
Висушені і розтерті в порошок квіти картоплі заварювати і пити як чай.
Заварити 1 склянкою кип’ятку 1 столову ложку трави золототисячнику, настоювати ніч в термосі, процідити. Пити по 1 столовій ложці 3—4 рази на день до їди. Настій видаляє гази, шкідливі речовини з шлунку, діє благотворно на шлунок, нирки, печінку і запобігає печії.
Щоб позбавитися від печії, потрібно розжувати невеликий шматочок кореневища лепехи і проковтнути, запивши водою (можна не запивати).
Заварити 1 склянкою кип’ятку 5 г мілко подрібненого кореня тирличу, гріти на слабкому вогні 7 хвилин, настояти 30 хвилин і процідити. Приймати по 1 склянці 3 рази на день.
Залити 2 чайних ложки подрібненого кореня тирличу 1 склянкою горілки або вина, настоювати 21 день. Приймати по 2 столові ложки 3 рази на день перед їдою.
Стовкти висушене насіння, коріння і листя дягеля лікарського. 1 щіпку порошку залити 1 склянкою кип’ятку, накрити склянку кришкою і дати настоювати. Приймати 3 рази на день. Взяти порівну трави звіробою, деревію, сушениці болотної. 3 столових ложки суміші настоювати 2 години в 1 л кип’ятку, процідити, пити по 0,5 склянки 4—5 раз на день. Настій допомагає не лише при печії, але і при болях в шлунку.
При печії ефективні збори, до складу яких входять: дубровник, горець зміїний, ісландський мох, льон, м'ята перцева, ятришник, мати-й-мачуха.