Підвищена температура тіла, понад 37°С, є захисною реакцією організму на багато захворювань. При лихоманці посилюється обмін речовин, прискорюються процеси утворення антитіл, що борються з інфекцією, і видалення шлаків.
Симптоми підвищеної температури: вірусна інфекція інколи може привести до пониження температури, але набагато частіше підвищує її — інколи навіть до 40,5°С. Причинами стійко високої температури можуть бути вірусні і бактерійні інфекції, наприклад простуда, ангіна, гострий отит, кишкові і сечові інфекції, вітряна віспа, епідемічний паротит (свинка), кір, запалення легенів, апендицит, менінгіт і ін. При різних захворюваннях гарячкові стани протікають по-різному: температура може бути високою постійно, можливі її значні коливання протягом доби.
Способи лікування.
Натерти на крупній терці 2 сирих картоплини. У отриману масу влити 1 столову ложку оцту і викласти її на чисту ганчірочку або марлю, складену в декілька шарів. Тканина має бути досить широкою, щоб в неї можна було загорнути протерту картоплю. Готовий компрес накласти на лоб, а через деякий час змінити його, приготувавши свіжий.
Так само готується компрес з картоплі при ангіні. Загорнуту в тканину картоплю покласти на горло. Шию гарненько обгорнути шарфом або хустиною.
Змішати порівну мед, натерти на дрібній терці цибулю і протерті яблука. Отриману суміш приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день до їди як жарознижуючий засіб. Застосовується також при атеросклерозі, слабкості мочового міхура.
Подрібнити 1 цибулину, залити її 0,5 л гарячої води, настоювати, обгорнувши, ніч, процідити і пити протягом дня по 0,25 склянки 3—4 рази на день за 20 хвилин до їди при лихоманці, головному болі, кривавому проносі, глистах (гострики, аскариди).
Свіжі ягоди і варення з жимолості блакитної вживають як ефективний жарознижуючий і протигарячковий засіб.
Ягоди суниці знижують жар.
Прекрасним жарознижуючим засобом є лісова малина. Заварити як чай 2 столових ложки сухих ягід малини 1 склянкою кип’ятку, випити за 1 раз.