Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Березень » 21 » Папа Бенедикт ХVI » Бенедикт XVI: Навчімось від Господа не судити і не осуджувати ближніх
18:24
Бенедикт XVI: Навчімось від Господа не судити і не осуджувати ближніх

Сьогодні, 21 березня, у п’яту Неділю Великого Посту, Святіший Отець Бенедикт ХVІ запропонував вірним, які зібрались на площі святого Петра у Ватикані, призадуматись над євангельським уривком про жінку, яку спіймали на гріху перелюбу (див. Йо. 8, 1-11).

У той час, як Спаситель навчав народ у храмі, фарисеї та книжники привели до Учителя жінку блудницю, яку впіймали на перелюбі, за який у тогочасному єврейському суспільстві, згідно із законом Мойсея, загрожувала смерть. Вони просили в Ісуса розсудити цю справу, однак, з метою випробувати Його, спровокувати на неправильний крок. Як зазначив Папа, від слів Месії залежить життя тієї жінки і Його власне життя. Лицемірні обвинувачі лише вдають, що хочуть отримати справедливий суд Ісуса, а насправді, бажають власне Його засудити та обвинуватити. Ісус, натомість, сповнений «благодаттю та істиною» (Йо. 1, 14), знає про те, що діється у серці кожної людини, Він хоче осудити гріх, але спасти грішника й викрити лицемірство. Святий євангелист Йоан зазначив цікавий факт: у той час, як книжники та фарисеї наполягали, Ісус схилився і щось писав пальцем на піску. Папа Бенедикт ХVІ, звертаючись до пояснення святого Августина, наголосив, що цей жест Спасителя вказує, що саме Він, Ісус, є Божественним законодавцем: і справді, це Бог пише закон своїм пальцем на кам’яних таблицях. Отож, Христос є Законодавцем, є уособленням Справедливості.

«Хто з вас без гріха, – нехай перший кине у неї камінь», – таким є вирок справедливого Судді, сповнений силою правди, що розбиває мур лицемірства і відкриває сумління на більшу справедливість, на справедливість любові, у якій є виповнення кожного правила, кожної заповіді (див. Рим. 13. 8-10). Ця справедливість спасла також Савла з Тарсу, перемінюючи його у Святого Павла (див. Фил. 3. 8-13).

Коли обвинувачі «почали виходити один по одному, почавши з щонайстарших аж до останніх», Ісус, розгрішаючи жінку від її гріхів, ввів її у нове життя, скероване на добро: «То і Я тебе не осуджую. Йди та вже віднині не гріши». Далі Папа наголосив, що Бог бажає лише нашого добра, Він дбає про здоров’я нашої душі за допомогою своїх священнослужителів, звільняючи нас від зла у Святій Тайні Сповіді, щоб ніхто не загинув, але усі мали можливість навернення.

На закінчення, пригадуючи що цей рік є Роком Священства, Папа заохотив Пастирів до наслідування святого Йоана Віянея, настоятеляз Арсу, у його служінні в Таїнстві Покаяння, щоб вірні віднайшли його значення і красу та були оздоровлені милосердною любов’ю Бога, Який прощає нам наш гріх, добровільно його забуває.

«Дорогі друзі, навчімось від Господа Ісуса не судити і не осуджувати ближніх. Навчімось бути непримиримі з гріхом – починаючи від нашого – і поблажливі з людьми. Нехай допоможе нам у цьому Пресвята Богородиця, Яка, будучи звільнена від будь-якої провини, є посередницею благодаті для кожного розкаяного грішника», – закінчив свою недільну катехизу Святіший Отець Бенедикт ХVІ.

Проказавши Богородичну молитву «Ангел Господній» із прочанами та гостями Вічного Міста, які зібрались на ватиканській площі Святого Петра, та уділивши їм своє апостольське благословення, Єпископ Риму пригадав, що у наступну неділю, що є Вербною Неділею, відзначатимемо 25-річчя Всесвітніх днів молоді, започаткованих на бажання Папи Йоана Павла ІІ. З цієї нагоди у четвер, 25 березня, о 19 годині місцевого часу на площі Святого Петра відбудеться зустріч молоді Риму та регіону Лаціо з Папою Бенедиктом ХVІ.

КРЕДО



Схожі матеріали:

Категорія: Папа Бенедикт ХVI | Переглядів: 1679 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Євангеліє, Бенедикт ХVІ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика