rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Профілактика артеріальної гіпертензії
26.11.2014, 10:06

Гіпертонічна хвороба – довготривале прогресуюче захворювання, яке часто дає такі ускладнення, як крововилив у мозок, інфаркт міокарда , серцеву та ниркову недостатність, порушення зору та ін. Більша частина із перелічених захворювань займає перше місце серед причин смерті людей на планеті. За даними ВООЗ тривалість життя на 50% визначається наявністю захворювань системи кровообігу.

Лікування таких ускладнень пов`язане з великими труднощами, тому велике значення має раннє виявлення підвищеного артеріального тиску і проведення заходів, що запобігають розвитку хвороби.

Вченими різних країн встановлено, що розвиток гіпертонічної хвороби пов`язаний з деякими нашими звичками і оточуючими нас умовами життя. Це фактори ризику гіпертонічної хвороби. Серед них суттєву роль відіграє малорухливий спосіб життя. У осіб, що ведуть такий спосіб життя, ризик виникнення АГ на 20-50% вищий, ніж у фізично активних. Спокій фізичний і психологічний сприяє зниженню артеріального тиску. Але після довготривалої гіподинамії наступає період реадаптації до навантажень,що може призвести до різних проявів судинної дистонії і розвитку гіпертензивного синдрому.

 

Систематична фізична активність збільшує працездатність серцевого м`язу, в результаті чого серцево-судинна система працює в найбільш сприятливому режимі. Постійна фізична активність покращує регуляцію артеріального тиску, попереджує порушення ритму серцевої діяльності. Крім того, фізкультура позитивно впливає на самопочуття і приносить відчуття задоволеності людині, яка зуміла справитися з труднощами при набутті нової звички.

 

Заняття фізкультурою можуть вписуватися в звичайний розклад дня, як, наприклад, піднімання по східцях замість проїзду у ліфті, ходіння: вийти з автобуса на одну зупинку раніше (по дорозі додому чи на роботу і т.д.) і прийти до місця призначення пішки. Фізичними заняттями також є робота на дачі, городі.

 

Важливо займатися фізичною культурою таким чином, щоб мати з цього користь, а не зашкодити здоров`ю

 

Якщо Ви вирішили безпосередньо зайнятися фізкультурою, тоді вам у нагоді стануть такі рекомендації:

 

  1. Прислухайтесь до свого організму – якщо навантаження тяжке для вас, зменшіть темп.

 

2.    Підбирайте види навантаження у відповідності з погодніми умовами – в літній період бажано займатися фізкультурою впродовж прохолодного періоду доби, вдягти легкий одяг і брати з собою напої. В зимовий час слід тепло одягатися.

 

3.    Ходіння рекомендується в якості початкового фізичного навантаження. Поступово можна додати інші види  фізичного навантаження, порадившись заздалегідь з лікарем.

 

4.     Не виконуйте ізометричні дії (робота з важкими вантажами, які ви не взмозі зрушити, як, наприклад, штовхання автомобіля і т.д.), тому що таке навантаження різко підвищує кров`яний тиск.

 

5.    Не рекомендується займатись такими видами фізкультури, при яких навантаження іде тільки на верхню половину тулуба, тому що коли навантажується тільки частина м`язів, підвищується кров`яний тиск.

 

6.    Прогулянки по рівній місцевості приводять до зниження кров`яного тиску, цей ефект зберігається декілька годин.

 

7.     Підйом по схилу або дуже енергійна хода, заняття з гантелями і біг підвищують кров`яний тиск під час навантаження. Після закінчення занять тиск знижується до показників більш низьких, ніж до заняття фізкультурою, і цей ефект зберігається протягом декількох годин.

 

8.     Після тренувань рекомендується прийняти теплий душ.

 

Заняття фізичною культурою можна розпочати з найпростішої ранкової зарядки. Це хороший спосіб підвищення тонусу перед роботою.

 

При виконанні фізичних вправ необхідно стежити за своїм станом. Найпростіший метод – контроль за пульсом. Інтенсивність фізичних вправ повинна бути такою, щоб частота серцевих скорочень за хвилину не перевищувала 200 мінус вік в роках.

 

Дають хороше тренування для різних м`язів тіла, тренують серцево-судинну і дихальну системи танці. Дуже корисні для підтримання нормальної фізичної активності гра в теніс, ходьба на лижах, катання на ковзанах, плавання, туризм.

 

Під корекцією способу життя розуміють відмову від шкідливих звичок, зокрема від паління та надмірного вживання алкоголю.

 

Нікотин, який є одним із компонентів цигарки, наносить таку шкоду:

 

-         пошкоджує стінки артерій та прискорює розвиток атеросклерозу;

-        збільшує частоту серцевих скорочень серцевого м`яза та призводить    до аритмії;

-         прискорює кровообіг;

-        призводить до звуження кровоносних судин і підвищення артеріального тиску;

-         підвищує вміст цукру в крові;

-         прискорює утворення тромбів.

 

Алкоголізм – шкідлива звичка, яка згубно діє на весь організм людини, зокрема на центральну нервову систему. Потрапляючи в нервову клітину, алкоголь розчиняє в ній ліпіди, знижує кількість кисню і порушує нормальне функціонування клітин. Тривала дія алкоголю спричиняє закупорку найменших капілярних судин мозку, внаслідок чого настає смерть деякої частини клітин, якщо зловживання алкоголем продовжується, то кількість мертвих клітин збільшується в багато разів. Одночасно порушуються найтонші біохімічні реакції та обмін речовин у нервових клітинах. Це призводить до зниження розумових здібностей та деградації особистості.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: цигарки, Медицина, судини, лікування, профілактика, гіпертонія, паління, ГІПЕРТОНІЧНА ХВОРОБА, поради, серце
Переглядів: 1198 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика