rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » СУСПІЛЬСТВО

Історія аспірину
23.12.2014, 19:54

Чи знаєте ви, що слово «аспірин» увійшло в побут тільки в 1918 році, хоча придумано було в XIX столітті?

За 111 років ліки завоювало світ. Загублені в тундрі ескімоси знайомі з ним не гірше, ніж американські домогосподарки. Його цілющі властивості описували Томас Манн і інші знамениті письменники XX століття. Великий співак Енріко Карузо позбувався від болю в суглобах з його допомогою.

На початку XX століття новинка була популярна і в Росії - в тому числі і при царському дворі. Знання механізмів дії цього препарату сприяло піднесенню ... Григорія Распутіна. Неймовірно? Але факт! Справа в тому, що аспірин знижує згортання крові (тому його використовують для профілактики серцево-судинних захворювань). Але мало хто знав, що для страждав на гемофілію цесаревича Олексія аспірин був смертельно небезпечний. Знав це Распутін строго-настрого заборонив давати новинку з Німеччини своєму підопічному. Чим і врятував спадкоємця престолу.

Слово «аспірин» було передано переможеною Німеччиною країнам-переможницям за умовами Версальського договору 18-го року в рахунок репарацій. А до цього воно було брендом - зареєстрованою торговою маркою німецької фармацевтичної фірми.

Датою народження аспірину слід визнати 1897 рік. Саме тоді молодий хімік Фелікс Гофман розробив препарат, який допоміг його батькові впоратися з виснажливими болями в суглобах. Засіб виявилося настільки ефективним, що компанія «Байєр» купила на нього права. І з того самого моменту слово Aspirin стало її торговою маркою. І було так аж до 1918 року.

Після Першої світової війни Росія, не брала участь у підписанні Версальського договору з Німеччиною, офіційно не отримала права на репарації. І тому не могла офіційно використовувати назву аспірин. І в СРСР офіційно цього слова не існувало, хоча, звичайно, самі ліки було - в наших аптеках це німецьке засіб іменувалося ацетилсаліциловою кислотою. Від слова «салікс» - назви кори верби, про цілющі властивості якої писав ще Гіппократ. У ній і міститься саліцин - речовина, що входить в основу ліки. Правда, зараз назва «аспірин» вживається і в Росії легально. За давністю років, так сказати.

Але чому ж все-таки ліки назвали аспірином? Справа в тому, що отримання препарату з верби було дорогим, от і знайшли заміну вербі - чагарник спирею. З нього Гофман і зробив свої ліки для батька. Так що аспірин - дослівно «зроблений з спіреї». До речі, нам спірея більше відома як лабазник вязолістний.

А саліцин багаті також полуниця, вишня, сливи і ... вино.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: Історія, саліцил, препарати, саліцилова, аспірин, лікування, знати, корисно, кислота, медичні
Переглядів: 1313 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика