Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), спільно з Держслужбою заповідної справи України, проводить всеукраїнську інвентаризацію прадавніх дерев, які є видатними пам'ятками природи, культури і історії.
Значна кількість прадавніх дерев, як показує досвід, збереглася саме біля Церков. З огляду на це, організатори заходу просять про підтримку Церкви, а особливо священників-парохів – повідомити, якщо на території біля Ваших храмів (в селі, місті) ростуть дерева-довгожителі (дуби, липи, ясені, або інші породи дерев), які мають на відстані від поверхні землі 1,3 м стовбур в охопленні більш ніж 4 м, за адресою: КEKЦ, вул. Райдужна, 31-48, 02218, м. Київ, Е-пошта: kekz@carrier.kiev.ua Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , або Бюро з питань екології УГКЦ, вул. Василіанок, 64, 76019, м. Івано-Франківськ, Е-пошта: ekoburougcc@ukr.net.
Даний природоохоронний захід має за мету виявити та включити наявні стародавні дерева до числа пам’яток природно-заповідного фонду України, гарантувати їм належну охорону, надати необхідне лікування та фаховий догляд (спорудити громовідвід, встановити охоронний знак, підв’язати гілки, встановити опори, тощо).
В 30-х роках ХХ ст. подібна робота на Західній Україні вже проводилась за підтримки Греко-Католицької і Римсько-Католицької Церкви, але, на жаль, була зупинена війною.
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.