Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2011 » Квітень » 1 » Суспільні проблеми » У новому підручнику з історії для старшокласників зник розділ «Русифікація»
13:51
У новому підручнику з історії для старшокласників зник розділ «Русифікація»
Найсуттєвіші зміни у новому підручнику стосуються Великої Вітчизняної війни - цей термін охарактеризовує зараз всю війну. Крім того, з'являється згадка про організацію «Молода гвардія».

Новий підручник з історії для 11 класу повинні надрукувати лише влітку, проте вже зараз став відомий зміст одного із них під авторством Станіслава Кульчицького та Юлії Лебедєвої. Найцікавіше, що там немає розділу «Русифікація», а також скорочено до мінімуму опис боїв Української Повстанської Армії.

Як повідомляє «Сегодня», найбільш суттєві зміни стосуються Великої Вітчизняної війни. Цей термін існував і в попередніх підручниках, але не використовувався для позначення всієї війни. Так, у підручнику Станіслава Кульчицького та Юрія Шаповала 2005 року говориться лише, що термін «Велика Вітчизняна війна» був введений радянськими ідеологами, а сам розділ називався «Україна під час Другої світової війни». У підручнику того ж Кульчицького та Юлії Лебедєвої 2011 року розділ називається «Україна в роки Другої світової війни. Велика Вітчизняна війна». А один із розділів, який у 2005-у називався «Окупація України військами Німеччини та її союзників», став називатися «Перший етап Великої Вітчизняної війни».

Також у новому підручнику є істотна різниця в обсягах інформації про Українську Повстанську Армію: у підручнику 2005-го він майже однаковий за обсягами, які відводяться для бойових дій Червоної Армії, в той час як у підручнику 2011-го війна Червоної Армії з німцями явно на першому місці (крім того, з'являється раніше відсутня згадка про підпільну організацію «Молода гвардія»).

Тема русифікації в підручнику 2005 року обіймає двічі по півтора сторінки (є навіть глава з назвою «Русифікація»), причому з оціночними судженнями: в оповіді про закон про освіту 1958 року, який ввів норму про вибір мови навчання батьками учнів, сама ця норма названа «демократичною» у лапках. Все це супроводжується міркуваннями про насильницьку русифікації та боротьби з нею. У 2011-му розділ «Русифікація» відсутній, є двічі по два абзаци, які розповідають про заходи щодо посилення позицій російської мови, що здійснювалися радянською владою. Але в одному місці нового підручника старе трактування все-таки проривається: у розділі про літературі 60-х говориться, що літератори вели «боротьбу проти русифікації».

Також у підручнику 2011 з'явився один абзац про «помаранчеву революцію». Хвалебний підручник про неї був виданий у 2005-му для 5 класу, а для 11-класників все закінчується 2002 роком. У підручнику 2011 року немає оцінок, йдеться лише про те, що Віктор Ющенко не погодився з підсумками другого туру, почалися масові протести, які назвали «помаранчевою революцією», відбувся повторний другий тур і Ющенко став президентом. При цьому навіть не згадується, з ким же, власне, Ющенко боровся на виборах. Закінчується підручник короткими біографіями двох останніх президентів - Ющенка та Януковича.

credo



Схожі матеріали:

Категорія: Суспільні проблеми | Переглядів: 1526 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Табачник, Історія України, підручник, Велика Вітчизняна війна, УПА, русифікація, 2 Світова війна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика