Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2013 » Березень » 20 » Наука Церкви » Чи існують такі гріхи, які не можуть відпускати усі священики під час сповіді?
22:04
Чи існують такі гріхи, які не можуть відпускати усі священики під час сповіді?
Запитання: Чи існують такі гріхи, які не можуть відпускати усі священики під час сповіді?

Відповідь: Так, існують такі гріхи, які не може відпустити будь-який священик людині, яка прийшла на сповідь. Тоді необхідно звернутися або до єпископа, або до пенітенціарія – священика, який належить до Верховного трибуналу Апостольської пенітенціарії. Причина полягає в тому, що така людина потребує зцілення. Так само, як для діагностики та лікування деяких хвороб звертаються до спеціаліста,  так і для того, щоб отримати зцілення від тяжких духовних недуг, прибігають до відпусту, який може виконати пенітенціарій.

Згідно з Кодексом  Канонічного Права, існує лише один гріх, відпускати який можуть тільки єпископи - це гріх аборту. Однак в межах своєї єпархії єпископ може прийняти рішення залишити за собою право відпускати й інші гріхи. Щоб отримати єпископський відпуст, необхідно звернутися до каноніка-пенітенціарія, котрий є у будь-якому кафедральному соборі та інших храмах. Якщо на совісті є такий гріх, то можна звернутися до будь-якого священика під час сповіді, якщо він не має повноважень пенітенціарія, то він скаже, до кого звернутися.

Гріх аборту тягне за собою автоматичне відлучення від Церкви, яке може анулювати єпископ. Це відлучення стосується як матері, так і лікаря, який здійснював аборт, медперсоналу й того, хто підштовхнув до аборту. Ось, що говорить про це Папа Йоан Павло ІІ в енцикліці «Євангеліє життя»: «Відлучення стосується усіх, хто скоїв цей злочин, знаючи, яке покарання слідує за ним, отже, й співучасників, без яких цей злочин не відбувся би. За допомогою такого суворого покарання Церква вказує на цей злочин, як на один з найтяжчих та найнебезпечніших, заохочуючи злочинця ревно шукати покаяння. Бо в Церкві кара відлучення накладається для того, щоб винний міг цілком усвідомити серйозність скоєного гріха і щоб потім привести його до остаточного покаяння і розкаяння». (62)

Проте відпустити гріх аборту можуть  й інші священики, уповноважені канонічним правом чи особисто єпископом. У деяких єпархіях через вагомі причини єпископи наділяють такими повноваженнями всіх священиків. Крім того, в силу давнього привілею, відпуст гріха аборту можуть здійснити монахи вбогих орденів, зокрема, францисканці та домініканці.

Існує також п’ять гріхів, які не може відпустити навіть єпископ. Особа, яка кається в таких гріхах має звернутися безпосередньо до Папи. Ці гріхи вважаються особливо важкими й тягнуть за собою автоматичне відлучення від Церкви (latae sententiae), котре може анулювати лише Апостольський Престол.

Це такі гріхи: святотатство по відношенню до Пресвятої Євхаристії: той, хто викидає Святі Дари, викрадає чи переховує їх зі святотатською метою, підлягає відлученню; фізичне насилля проти Папи Римського;  здійснення гріха проти шостої заповіді священиком-співучасником цього гріха (оскільки співучасник такого гріха не має права відпускати його, за винятком смертельної небезпеки), який теж підлягає відлученню; ще один такий гріх – це єпископськерукоположення, уділене без Папського мандату: в цьому випадку відлученню підлягає і той, хто висвячує й висвячена особа. І нарешті, відлученню latae sententiae, тобто автоматичному, без необхідності постанови суду, підлягає священик, котрий порушив таємницю сповіді.

До всього вищесказаного слід додати, що в ситуації загрози смерті будь-який священик може відпустити будь-які гріхи, навіть той, котрому заборонили служити. Цей факт ще раз показує, що відлучення несе в собі не стільки каральний сенс, скільки має на меті зцілити тих, хто потребує глибшого зцілення. Тому Церква, яка керується бажанням спасти всіх людей, наділяє всіх священиків, навіть відлучених, а також  тих, кому заборонили служити, повноваженням відпускати будь-які гріхи, коли особа, що кається знаходиться у смертельній загрозі.

www.credo-ua.org



Схожі матеріали:

Категорія: Наука Церкви | Переглядів: 1869 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Аборт, гріх, Сповідь, відпускати гріхи, наука Церкви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика