Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2012 » Січень » 16 » Життя Святих » Свв. Василій Великий і Григорій з Назіанзу, єпископи і Вчителі Церкви
15:50
Свв. Василій Великий і Григорій з Назіанзу, єпископи і Вчителі Церкви
Святий Василій (329–379) народився в Малій Азії, у Кесарії Кападокійській, в родині заможній і дуже релігійній. Його сім’я є винятком в історії християнства: святими проголошені його бабця Мокрина, батьки – Василій та Емілія, брати – Григорій Нисський і Петро Севастійський, а також сестра – Мокрина Молодша.

Батько св. Василія мав у Кесарії кафедру риторики, яку Василій прийняв 356 року по його смерті. Тут також він прийняв хрещення, маючи 27 років. Глибоко пережив смерть брата, і в 357–359 роках відбув велику подорож осередками пустельницького та монашого життя на Сході: Єгипет, Палестина, Сирія, Месопотамія. Повернувшись, вирішив стати монахом: роздав майно вбогим і заснував пустельню в Неоцезареї над річкою Іріс. Незабаром до нього приєднався св. Григорій із Назіанзу.

Святий Василій – один із форматорів монашого життя як Сходу, так і Заходу християнства (він мав величезний вплив на св. Бенедикта Нурсійського). Ідеалом монашого життя св. Василія є братерська спільнота, яка присвячується аскезі, медитації, а також служить Церкві через учення віри (пізнавання таємниць Об’явлення і захист проти єресей), як і душпастирською та харитативною діяльністю. Східне християнство вшановує його як одного з чотирьох великих Отців Церкви.

Святий Григорій (329–389/390) народився поблизу Назіанзу. Під час чергового етапу навчання потрапив в Александрію (351–352), де митрополитом тоді був св. Афанасій Великий. Пасхальної ночі 352 року прийняв хрещення, маючи 22 роки. На подальше навчання подався в Афіни, де вчився разом зі св. Василієм Великим. Повернувшись, зайнявся управлінням родинним маєтком, а в урочистість Різдва Христового отримав священицькі свячення з рук свого батька, єпископа Назіанзу, і став допомагати йому в управлінні єпархією.

Після того, як владу в Константинополі обійняв Феодосій І Великий, св. Григорія було покликано на Константинопольського митрополита. Кесар урочисто ввів його в собор св. Софії. Від травня до липня 381 року в Константинополі тривав Собор, на якому головував єпископ Антіохії Мелетій, а по його несподіваній смерті – св. Григорій. На цьому Соборі митрополитам Константинополя, Александрії, Антіохії та Єрусалима було надано титули патріархів. Отже, св. Григорій став першим Патріархом Константинополя.

Проте 382 року він зрікся цієї гідності, віддавши перевагу улюбленому життю в молитві та поетичній творчості.

Обидва святі залишили пребагату писемну спадщину по собі. Святий Василій написав шерег догматично-аскетичних гомілій, 350 листів, а завдяки творові Asceticon став отцем і законодавцем східного монастицизму. З рукописної спадщини св. Григорія до нас дійшли 45 проповідей, 245 листів і аж 507 його поетичних творів. Григорій Богослов вважається одним із найбільших поетів Східної Церкви. Він оспівує таємниці віри, свої особисті переживання, містичні стани. День спомину об’єднав цих двох братів у вірі, так само як за життя вони були близькими друзями.

В іконографії вони представлені як єпископи в понтифікальних ризах, що латинського, що візантійського обряду; св. Василія ще зображають як монаха в бенедиктинському куколі, пустельника. Його атрибути – череп, голуб над головою, книга, модель храму, палій, стило (паличка для писання). Атрибутом св. Григорія інколи виступає Люцифер під його ногами – символ подоланої єресі; а також ангел, книга Євангелія, палій.

www.credo-ua.org



Схожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1532 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Святий Василій Великий, Святий Григорій, Вчителі Церкви, Життя святих, єпископ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика