Помпейська дев'ятниця
Дізнавшись про помпейську дев'ятницю від традиційного священика в Польщі, повертаючись додому, вірив тому, що священик говорив, але віра, можна сказати, була хиткою. Як це часто буває, ми потребуємо доказів, щоб повірити в те, що було сказано. І ось, перебуваючи в польській релігійній книгарні, поспішав і вже розвертався, щоб виходити, як на очі мимоволі потрапила маленька книжечка "Помпейська новенна і свідчення". Згадав, що нам про неї говорили, повагавшись, купити чи ні, знадобиться чи ні, побачивши, що все ж таки мало коштує, купив - і побіг. Та потім, коли її прочитав, подумав: "Це випадковість чи Боже Провидіння, що в мої руки потрапила ця книжка? У Бога випадковостей чи збігу обставин немає, у Нього все заплановано". Тому подякував Божому Провидінню, яке відкрило наново велику силу Святої Вервиці і показало ще один (давній і призабутий) засіб випрошення собі ласк, і то ласк не тільки духовних, а й тілесних оздоровлень з невиліковних хвороб.
Спочатку подам з маленької польської книжечки про Помпейську Матір Божу і її дев'ятницю, що за Божим Провидінням потрапила мені до рук, історію оздоровлення однієї дівчини, якій і була дана ця дев'ятниця і обітниця вислухання її через Матір Божу. Цю історію було передруковано з іншої книжки, яку написав сам блаженний Вартоломео Лонго "Чуда і ласки Цариці Святої Вервиці в Помпеї". Опісля вже подаються свідчення осіб, які отримали ласку вислухання своїх прохань у цій дев'ятниці, свідчення не давні, а сучасні.
Як Мати Божа дала світові Помпейську дев'ятницю
8 травня 1884 р. в Неаполі перебувала 21-літня хвора дівчина Фортунатіна (від латинського fortuna - щастя), яка терпіла на тяжку хворобу, що приковувала її до ліжка вже 13 місяців. Дівчина була щедро обдарована духовними чеснотами, відзначалася вразливим серцем, правдивою любов'ю до Бога і Матері Божої. Натіна росла здоровою, але коли мала 19 років, почала зазнавати нападів дивної хвороби і тяжких терпінь.
Фортунатіна дуже була прив'язана до своєї родички Альмарінди Галассі. Померла вона на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії у 1883 р., залишивши родину у великому жалі. Делікатна Натіна відчула втрату так болісно, що від того дня не була вже більше такою веселою, як колись, а її молодість в'яла під тягарем жалоби.
Дійшло до того, що страшна хвороба стала проявлятися сильними конвульсіями, які щоденно повторювалися від другої пополудню і тривали неустанно протягом 10 годин до півночі. Найболіснішим було стиснення горла - дівчина відчувала щовечора в гортані ніби клубок, який її душив і не дозволяв вимовити ані слова. Вона трималася за уста і горло, щоб звільнитися від того клубка; кидалася на ліжку і вдарялася так сильно, що чотири особи не могли її стримати. У такі хвилини терпінь вона виривала волосся собі з голови, намагалася гризти себе та інших. Потрібно було бути надзвичайно обережним, щоб не допустити хворої до покалічення себе або опікунів. Дівчина терпіла також головний біль, біль у ногах і животі, гарячку, яка становила загрозу її життю.
Так тривало цілий рік і повністю вичерпало сили дівчини. Нехіть до їжі так виснажила шлунок, що будь-яка рідка їжа викликала в неї сильний біль живота. Всі оточували її турботливою опікою.
Лікування професора Вінцента Бельмоте не принесло хворій ані покращення, ані найменшого полегшення. Кликали також інших відомих лікарів і хірургів, але й ті були безпорадні. Натіна молилася часто до Матері Божої, просячи Її про допомогу. Молилася до Марії з Люрду - ці молитви дещо полегшували терпіння, але не усували їх.
Через деяких людей Натіні передали образок, медалик і дев'ятницю до Помпейської Матері Божої. Натіна зробила постанову, яку записали на листку, бо сама не могла це зробити: "Тяжко хвора Фортунатіна Агреллі просить про оздоровлення Пречисту Діву Царицю Святої Вервиці в Помпеї. Якщо Мати Божа вислухає мене, прирікаю особисто прибути до Помпеї, скласти свою подяку і переказати жертву на Її церкву".
Два дні після закінчення дев'ятниці 3 березня Фортунатіна описує:
"Я лежала напівсонна, коли мені явилася Мати Божа. Побачивши Її, я одразу ж зробила на собі знак святого хреста. Пречиста Діва однією рукою тримала Дитятко-Ісуса, а другою - Вервицю. Вона сиділа на троні, який оточували ангели. Марія і Ісус були в біло-золотих шатах, на головах мали корони з коштовним камінням. Були там також монах і монахиня свята Домініка. Трон, краса Марії і краса Неба мене захопили. Марія дивилася на мене співчутливим Материнським поглядом. Це збудило моє довір'я, і я почала її зараз же благати: "Царице Святої Вервиці в Помпеї, уділи мені ласку здоров'я! Я вже зложила Тобі це прохання, відмовила дев'ятницю, але не отримала Твого Милосердя. О Маріє, досі Ти не уділила мені ще жодної ласки. Хочу бути здоровою!"
Марія відповіла:
"Ти молилась до мене під різними титулами і завжди отримувала ласки. Тепер, коли взиваєш мене під іменем Цариці Святої Вервиці з Помпеї, яке мені ближче понад всі інші, Я не можу тобі відмовити. Відмов три дев'ятниці, віддавай Мені честь, а виздоровієш - ще три дев'ятниці. - По хвилі запитала мене ніжно: "Чому ти зняла Мій медалик?"
Я відповіла, що мені його забрали, і обіцяла, що завжди буду його носити, а образок повішу в головах над ліжком. Обіцяла, що коли буду здоровою, прибуду до Помпеї, зніму взуття перед входом до церкви і увійду до нього боса, щоб вклякнути перед образом, який Бог призначив на Її трон.
Марія з'являлася дівчині ще тричі, на прохання Фортунатіни чітко називала дні, в які закінчаться спочатку конвульсії, а потім інші терпіння - і все збувалося. В останньому об'явленні Фортунатіна просила Марію про пришвидшення цілковитого оздоровлення з усіх хвороб, на що Пречиста Діва Марія відповіла: "Оскільки ти переносила хворобу, покладаючись на Божу волю, Бог уділить тобі цю ласку на Моє прохання..." А перед тим, як мала відійти, додала голосом, повним любові й доброти: "Якщо хтось прагне отримати ласки, хай відправить на Мою честь три дев'ятниці, відмовляючи п'ятнадцять таємниць Вервиці, а потім хай відмовить знову три дев'ятниці подячні".
Фортунатіна виздоровіла так, як і казала Мати Божа. 18 червня 1884 р. вона приїхала до Помпейської долини і там дала свідчення чуда та склала подяку за ласку оздоровлення Цариці Святої Вервиці.
Звідси й почала поширюватися Помпейська дев'ятниця, а з нею - випрошенні чуда у Матері Божої.
о. Андрій Коваль, СБССЙ
Греко-Католицька Традиція 8, серпень 2014 р.Б. / http://www.saintjosaphat.org