Конференція католицьких єпископів Італії оприлюднила звернення з приводу обговорення у Законодавчому комітеті Італійського парламенту закону про громадські шлюбі, який вніс уряд прем’єр-міністра Ренці. Єпископи засудили цей законопроект як крок до «ідеологічного впровадження» в країні «гендерної ідеології». Генеральний секретар конференції єпископ Нунціо Ґалантіно заявив, що цей законопроект змішує «належну пошану людських прав з намаганням спростити дійсність природного подружжя, яке історично, культурно і антропологічно відмінне від громадського шлюбу».
«Настане момент коли сім’ї, де є батько, матір та діти, будуть змушені вибачатись за те, що вони існують» — сказав Ґалантіно. Єпископ закликав депутатів законотворців прислухатись до народу Італії, а не лише до лобістів цього законопроекту.
Автор та ідейний пропагандист цього законопроекту у парламенті депутат Моніка Чірінна (Monica Cirinnà) заявила:
«Я шаную позицію Конференції Італійських єпископів, але я працюю з законами і людськими правами, а не правопорушеннями. І не маю справи з гріхами». «Кожен має свою позицію з приводу громадських союзів. І єпископи висловили свої думки, які я шаную» — продовжила вона.
Карло Джованарді, депутат від партії «Новий правий центр» (New Centre Right), різко висловився з приводу ідеї узаконення гомосексуальних громадських союзів, що приведе до усиновлення такими парами дітей, і зведе дитину до статусу «товару». «Текст закону депутата Чірінна повертає нас у далеке минуле, коли раби не мали права на власних дітей, бо діти раба вважались продуктом, і тому власністю власника раба» — сказав Джованарді.
Партія «Новий правий центр» провела недавно громадські компанії проти пропозиції дозволити сурогатне материнство. Вони заявили, що створення рівноцінної шлюбу інституції, яка включатиме усиновлення, веде до узаконення сурогатного материнства, яке є негуманним ставленням до матері та дитини.
Карло Джованарді відомий своїми виступами на захист традиційних сімейних цінностей і критикою різних моментів гендерної ідеології.
Італія до недавного часу мала імунітет до посягань міжнародного гомосексуального і гендерного лоббі. Однак два роки назад почались дискусії між батьківськими комітетами і Національним бюро боротьби з расовою дискримінацією щодо впровадження друкованих матеріалів і програм у шкільну програму певного змісту. Минулого року депутат від партії «Новий правий центр» Євгенія Рочелла внесла до Парламенту законопроект, який дозволив би батькам захищати дітей від шкільних програм, які пропагують гомосексуальний стиль життя.
Національне бюро боротьби з расовою дискримінацією ще у 2010 році підготувало текст договору між урядом Італії та певними структурами Європарламенту про впровадження національної політики «боротьби з дискримінацією на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності». Національне бюро боротьби з расовою дискримінацією відповідало за впровадження цієї політики. Це бюро розпочало проект «Різноманіття в освіті» у співпраці з громадською групою гомоактивістів «Arcigay» у 2013-2015 роках. Це були зусилля спрямовані на те, щоб «дати потужний імпульс культурних змін у країні», як сказано у тексті вже згаданої вище національної програми.
Журналіст Хіларі Уайт / http://catholicnews.org.ua