Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2013 » Вересень » 27 » Наука Церкви » Важкі питання: Алкоголь і наркотики. Коли вони є важким гріхом.
16:41
Важкі питання: Алкоголь і наркотики. Коли вони є важким гріхом.
ПИТАННЯ: коли алкоголь і наркотики є матерією тяжкого гріха? Де межа? Адже помірне споживання спиртних напоїв не гріх. А вживання маріхуани раз на місяць, кажуть, покращує кровообіг. І до якої заповіді відноситься споживання алкоголю і наркотиків?

ВІДПОВІДЬ: зловживання алкоголем і наркотичними речовинами суперечить п’ятій заповіді – «Не вбивай». Ця заповідь наказує також охорону здоров’я – як свого, так і інших людей.

Про це ми можемо прочитати в Катехизмі Католицької Церкви. У ньому однак тема алкоголю порушується в зв’язку з діями, які можуть наразити на небезпеку недоторканості оточуючих. «Доброчесність стриманості, – стверджується в Катехизмі, – спонукає до того, щоб уникати будь-яких надмірностей, зловживання їжею, алкоголем, тютюном і ліками. Ті, хто в стані сп’яніння або через надмірне захоплення швидкістю ставить під загрозу безпеку інших і свою власну на дорогах, в морі або в повітрі, бере на себе тяжку провину» (2290).

Не будучи богословським трактатом, Катехизм Католицької Церкви стисло про це говорить. Але в богословських і катехитичних посібниках пияцтво як таке перераховується серед тяжких гріхів, навіть коли воно не завдає безпосередньої шкоди оточуючим. Святий апостол Павло у посланні до Галатів відносить пияцтво до учинків тіла, здійснюючи які людина не входить у Царство Боже: "Учинки ж тіла явні: розпуста, нечистота, розгнузданість, 20 ідолослужба, чари, ворогування, свари, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, 21 зависті, пияцтво, гульня і таке інше, про що я вас попереджаю, – як я вже й раніше казав, що ті, що таке чинять, царства Божого не успадкують.» ( 5,1921).

І ще – пише святий Павло в І Посланні до Коринтян (6,9-10) : «Чи ж не знаєте, що неправедні царства Божого не успадкують? Не обманюйте себе! Ані розпусники, ані ідолопоклонники, ані перелюбники, ані розгнуздані, ані мужоложники, 10 ані злодії, ані зажерливі, ані п’яниці, ані злоріки, ані грабіжники – царства Божого не успадкують.»

За жодних обставин не можна позбавляти себе розуму і пов’язаної з ним здатності здійснювати важливі вчинки, потреба в яких часто виникає несподівано, – коли потрібне повне володіння своїм розумом. Тому дійсно важко назвати випадки, коли пияцтво не завдає шкоди оточуючим або не веде хоча б до занедбання своїми обов’язками.

Що стосується моральної відповідальності п’яниці, то слід розрізняти між людиною, яка напивається неусвідомлено, – і тоді вона не винна, – і тим, хто знає про наслідки вживання алкоголю. Безладні дії, що здійснюються в стані сп’яніння, ставляться йому в провину в тій мірі, в якій вони були передбачувані хоча б приблизно. У кожному разі, він винен в причині, які ведуть до цих учинків.

Використання наркотиків завжди тяжкий гріх, якщо наркотичні речовини не прописані лікарем в терапевтичних цілях (як морфін). У цьому Катехизм Католицької Церкви говорить гранично чітко і не робить ніяких відмінностей між «легкими» та «важкими» наркотиками. Текст звучить так: «Вживання наркотиків завдає руйнівної шкоди людському здоров’ю і життю. За винятком чисто терапевтичних показань (, це дуже тяжка провина. Нелегальне виробництво і контрабанда наркотиків – злочинна діяльність, що є прямою співучастю (оскільки спонукають їх здійснювати) в діях, які різко суперечать моральному закону» (2291).

paraskeva.org.ua



Схожі матеріали:

Категорія: Наука Церкви | Переглядів: 1558 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: тяжкий гріх, гріх, алкоголізм, настанови, повчання, пияцтво, наука Церкви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика