Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2012 » Травень » 15 » Наука Церкви » Складні питання
11:06
Складні питання
Чи справедливо, що деякі люди страждають від злиднів?

Питання: Чи справедливо, що деякі люди страждають і народжуються в злиднях? Як Бог дозволяє це?

Відповідь: Так, цілком правильно говорити, що все це - несправедливо. Але кому приписувати цю несправедливість? Із запитання здається, що автор приписує всі біди Богу. Насправді ж їх причину слід шукати в самих людях. Так, той факт, що безліч людей живуть у нелюдських умовах, - кричуща несправедливість. Коли ми стикаємося з нерівністю у світі, то нам слід було б задатися питанням: чи не є воно наслідком особистих чи колективних вчинків? І потім - ще одне питання: чи можемо ми очікувати від Бога, що Він буде якоюсь «машиною», яка маніпулює людьми, як маріонетками, позбавляючи їх волі кожного разу, коли вони зловживають цією волею, використовують її неправильно?

Нам залишається тільки захоплюватися тими, хто, бачачи зло в світі, поспішив на допомогу страждаючим - намагаючись виправити своєю доброю волею злу волю інших.

Нарешті, не треба забувати: Бог буде судити людей зовсім не на основі того, скільки вони страждали на землі. Божий суд буде заснований виключно на любові, - на тому, чи докладали ми на цій землі всі зусилля, щоб любити інших так, як любить Бог.

Найглибша помилка - думати, ніби після смерті наша доля залежить від того, скільки ми тут страждали. Єдине, що важливо, - це любов. Однак страждання, яке ми несемо з почуттями Ісуса Христа, здатне вивільнити величезний потенціал любові. Святий Йоан від Хреста говорив: «В кінці нашого життя ми будемо судимі по тому, як ми любили». І ці слова знаходяться в повному співзвуччі з євангельськими: «А цар, відповідаючи їм, скаже: Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт 25,40). Перечитаємо цілком цей уривок з Євангелія від Матея, в якому мова йде про критерії Божого суду над нашим життям:

31 Якже прийде Син Чоловічий у своїй славі, й ангели всі з ним, тоді він сяде на престолі своєї слави. 32 І зберуться перед ним усі народи, і він відлучить їх одних від одних, як пастух відлучує овець від козлів; 33 і поставить овець праворуч себе, а козлів ліворуч. 34 Тоді цар скаже тим, що праворуч нього: Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу. 35 Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; 36 нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене. 37 Тоді озвуться праведні до нього: Господи, коли ми бачили тебе голодним і нагодували, спрагненим і напоїли? 38 Коли ми бачили тебе чужинцем і прийняли, або нагим і одягнули? 39 Коли ми бачили тебе недужим чи в тюрмі й прийшли до тебе? 40 А цар, відповідаючи їм, скаже: Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили. 41 Тоді скаже й тим, що ліворуч: Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його; 42 бо голодував я, і ви не дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене не напоїли; 43 був чужинцем, і ви мене не прийняли; нагим, і ви мене не одягнули; недужим і в тюрмі, і не навідались до мене. 44 Тоді озвуться і ті, кажучи: Господи, коли ми бачили тебе голодним або спраглим, чужинцем або нагим, недужим або в тюрмі, і тобі не послужили? 45 А він відповість їм: Істинно кажу вам: те, чого ви не зробили одному з моїх братів найменших – мені також ви того не зробили. 46 І підуть ті на вічну кару, а праведники – на життя вічне.”

Що відбувається, якщо мученик в момент смерті не перебуває в стані благодаті?

ПИТАННЯ: Нещодавно я чув, як в Пакистані спалили християнина за те, що він відмовився прийняти іслам. Звичайно, це героїчна смерть. Але що відбувається, якщо християнин, який вмирає за свою віру, в момент смерті повністю не перебуває в стані благодаті як після Таїнства Сповіді? Якщо у нього на совісті є не висповідані гріхи, в тому числі і тяжкі?

ВІДПОВІДЬ: Переслідування християн у світі стало вже повсякденним фактом, особливо в деяких регіонах. Якщо б у нас, на Заході, вбили людину, яка сповідує іншу віру, то протестам не було б кінця і вони були б справедливі. На жаль, зовсім не так відбувається в тих випадках, коли вбивають християн.


Після цього невеликого відступу перейдемо до самого питання. Бути готовим віддати життя за віру в Христа - це, безумовно, найдосконаліший акт любові по відношенню до Бога. Така любов до Господа, нагадує нам святий апостол Петро, покриває безліч гріхів (1 Петра 4,8). Згідно з вченням Церкви, мучеництво освячує грішника, роблячи його праведником, навіть в тому випадку, коли він ще не був хрещений, але готується до Хрещення, будучи катехуменом. Мучеництво стирає всякий смертний і всякий повсякденний гріх і відшкодовує всі тимчасові кари за скоєні гріхи.


Тому мученик відразу ж потрапляє до Раю, минаючи Чистилище. Папа Інокентій III навіть писав, що молитва за мученика образлива. Ось чому для прославлення мученика у лику блаженних Церква не проводить процес по визнанню героїчних чеснот і по визнанню чуда, здійсненого за заступництвом прославленого. Однак для канонізації - зарахування до лику святих - цей процес необхідний.


У випадку дорослих людей для повного відпущення гріхів в момент мучеництва необхідне хоча б недосконале покаяння в гріхах. Навіть Таїнство Хрещення не відпускає гріхи без мінімального покаяння, і тим більше - мучеництво. Тим не менше, справедливо вважається, що добровільне прийняття смерті заради визнання віри в Христа вже має на увазі жаль за свої гріхи.


Мучеництво означає повноту благодаті і слави, і тому мученик отримує на Небесах особливий вінець - ореол. Святий Тома Аквінський називає його gaudium - потіхою, привілейованою нагородою за привілейовану перемогу.
Тому, коли ми дізнаємося про смерть християн з причини їхньої віри, ми повинні відразу ж просити у них молитовного заступництва, тому що вони, безсумнівно, перебувають перед обличчям Бога, де продовжують віддавати своє життя за кожного з нас.

Що відбувається з душею при трансплантації органів? Як позбутися сторонніх думок під час молитви?

ПИТАННЯ: Що ми маємо на увазі, коли говоримо про воскресіння мертвих? Що відбувається з душею, коли людський орган пересаджують від людини, яка помирає? Чи схвалює Церква донорство органів? Якщо тіло є немов би «посудиною» для душі і його частина продовжує жити в іншій людині, незважаючи на смерть першої, то виходить, що душа померлого перебуває в стані гріха?
І ще: чи можете дати якусь пораду, як позбутися сторонніх думок під час молитви?


ВІДПОВІДЬ:  Промовляючи в Символі віри слова «Вірую у воскресіння мертвих», ми стверджуємо, що після кінця світу Христос повернеться в історію і воскресить наші тіла. Для Нього немає нічого неможливого - адже Бог створив небо і землю з нічого.


Господь воскресить наші тіла і в тому випадку, якщо їх частина стане частиною тіла іншої людини через пересадку органів, - людини, яка теж у свою чергу помре і стане прахом. Воскресіння, в яке ми віримо, - це «створення заново» з нічого, нове створення того ж самого тіла, в якому ми жили на землі, тіла, що володіє тим же генетичним кодом.


Церква позитивно ставиться до донорства органів. Ось що каже про це Катехизм Католицької Церкви: «Трансплантація органів відповідає моральному закону і може бути гідною похвали, якщо небезпеки і фізичний та психічний ризик, яких зазнає донор, пропорційні бажаному добру, що його отримає одержувач». (2296).

 

Трансплантація органів морально неприйнятна, якщо донор або його законні представники не дали на те згоди, повністю усвідомлюючи те, що відбувається. Морально неприйнятно безпосередньо приводити до інвалідності або до смерті людську особу - навіть якщо це робиться для того, щоб продовжити життя інших людей.


Душа людини, яка віддала свій орган, не перебуває в стані гріха, якщо трансплантація відповідає моральному закону. Навпаки - донорство є актом доброчесності.


Пересаджений орган набирає характеристик тіла, в яке він був пересаджений. З богословської точки зору, пересаджений орган не відноситься більше до душі донора, але до душі того, кому була проведена пересадка.


І - відповідь на наступне питання: як позбутися сторонніх думок під час молитви?


На жаль, неуважність завжди супроводжує наші молитви. Неможливо до кінця позбутися сторонніх думок. Коли перед молитвою ми робимо на собі знак хреста, ми тим самим встаємо перед обличчям Бога, приймаючи спасіння, яке звершив для нас Христос на Хресті. Тому знак хреста перед молитвою сам по собі допомагає зосередитися. На жаль, навіть знак хреста ми часто робимо неуважно.


У біографії Люрдської ясновидиці святої Бернадетти Субіру розповідається, що оточуючим досить було подивитися на Бернадетту, яка робила на собі знак хреста, як вони відчували себе піднесеними до небесної реальності. Свята Бернадетта навчилася цього у самої Богородиці.


Під час молитви ми, звичайно, повинні докладати всіх зусиль, щоб позбутися того, що заважає нам зосередитися. З іншого боку, ми повинні навчитися жити з цим, не страждаючи від постійних докорів сумління через сторонні думки.

КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ



Схожі матеріали:

Категорія: Наука Церкви | Переглядів: 1780 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: трансплантація, мучеництво, мученики, наука Церкви, донорство, настанови, складні питання, повчання, спасіння | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика