Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2014 » Вересень » 29 » Наука Церкви » Хрест – сила, яка змінила світ
09:36
Хрест – сила, яка змінила світ

На священній відправі в день празника Свята Церква урочисто виносить Хрест на середину храму. Церква бажає цим оживити перед нами дивну й священну голготську подію, коли вперше було піднесено той Хрест, на якому „ Христос, Цар слави, руки свої простягнув”. По-друге, Свята Церква хоче привести нам напам’ять радісно-сумну подію знайдення чесного й побожно шанованого дерева Хреста Господнього. Воно, як відомо, після страждання на ньому Сина Божого, триста років залишалося в темних надрах землі.

У цей празник Церква закликає вірних дітей своїх побожно поклонятися Чесному і Животворящому Хресту Сина Божого. Хрест колись був знаряддям ганебної страти, а тепер він для нас, християн, є найвеличнішою святинею, нашою славою, нашою духовною зброєю спасенного миру і перемоги над гріхом.

Відтоді, як на Хресті Христос, цар слави, руки свої простягнув, Хрест Його обіймає - така привабливість від нього виходить таке сяйво, що для наших зворушливих сердець і очей немає нічого величнішого.

Хрест для побожних християн – найбільша, найвища і єдина в світі духовна сила, яка й тепер покоряє та осіняє віруючі душі. Від часу першого грішника, наверненого хрестом, від часу розбійника, який розкаявся, вмираючи  на хресті, полічіть спасені Христом душі, втішені ним розбиті серця, полегшені ним страждання!

Хрест – наймогутніша для віруючих у Розп’ятого на ньому духовна сила. Апостол Павло знав це з власного досвіду. Хрест покорив його горду, невгамовну й завзяту душу, перетворивши гнобителя, фарисея Савла у великого апостола Павла. Хрест не тільки переміг його, але й став найголовнішою зброєю перемоги слова  Божого в руках апостола. В посланні до Колоссян він охоче, величною мовою згадував про всіх великих світу цього, приведених у покорі до підніжжя Хреста.

Хрест дійсно був силою, яка змінила світ. Сяйво хреста проникло у найпохмурішу глибінь язичництва, в найсумніші закутки стародавнього суспільства і вивело звідти тисячі просвітлених, оновлених душ. Вони мужньо вмирали за істину, за Божу правду, прощення і надію на безсмертя.

Хрест є сила Божа, бо на ньому найбільш виразно і незвичайно виявлялася любов Божа до грішного людства. Ця любов сходить до жертви найбільш таїнственної, до скорбот, для яких немає назви.

Велич Хреста Христового не виразити словом людським. Апостол Павло пише, що його найбільша надія, найвищий обов’язок, справа, на яку послав його Бог у світ, - полягає в тому, щоб, відкриваючи людям безмірну любов Христову, навчити їх дивитися на Хрест Господній і намагатися збагнути ширину і довжину його, глибину і висоту (Еф.3.18-19).

Хрест Сина Божого широкий, як світ, бо Христос умер за весь світ, як написано: „Він є умилостивлення за гріхи наші , і не тільки за наші, але й за гріхи всього світу” (1 Ів.2.2).

Який довгий Хрест Господній? Такий, що продовжиться на всі віки, поки залишиться на світі хоч один грішник, якого можна спасти.

Який високий Хрест Спасителя? Такий же, як небо, бо коли Христос був розп’ятий на Хресті, небо зійшло на землю, а земля піднялася до неба.

Та коли Господній Хрест висотою сягає небес, то глибиною він сходить до пекла, до найтяжчого грішника в найглибшій ямі гріха, в яку б він не потрапив, - бо Христос зійшов до пекла і проповідував духам у темниці (1 Пт. 3.19).

Тому в день празника Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього схилімся  до землі перед Хрестом Сина Божого і зворушеним серцем промовляймо до Господа: Спасителю наш! Безмежна й вічна Любове! Слава Твоєму Хресту, слава Твоєму довготерпінню, слава страстям Твоїм, Господи!

о. Богдан Зінченко, член Національної спілки журналістів України / http://novazorya.if.ua



Схожі матеріали:

Категорія: Наука Церкви | Переглядів: 1189 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Хрест Господній, СВЯТО, Воздвиження Чесного Хреста, Хрест, празник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика