Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2014 » Серпень » 28 » Традиціоналізм » НЕ СТИДАЙМОСЯ КАТОЛИЦЬКОЇ ВІРИ
19:45
НЕ СТИДАЙМОСЯ КАТОЛИЦЬКОЇ ВІРИ

«Хто, отже, буде соромитися Мене й Моїх слів перед цим родом перелюбним та грішним, того буде соромитися Син чоловічий, коли прийде у славі Отця свого зі святими ангелами» (Мк, 8, 38).

Події останніх півроку в Україні стали серйозними викликами не тільки для суспільства, але й визнавців Христової віри, зокрема – й УГКЦ. Наша Церква впродовж століть переслідувань, ліквідацій і мучеництва десятки, сотні, тисячі разів засвідчила героїчні зразки віри, які уможливили не тільки її виживання під пресом безбожного тоталітаризму, але й тріумфальний вихід з катакомб 25 років тому. Але, на жаль, з того часу спостерігаємо значний відхід від тої багатющої духовної спадщини УГКЦ, примноженої після акту Берестейського поєднання з Вселенською Церквою 1596 року, яка живила віру мільйонів греко-католиків, зокрема – у буремні часи підпілля. Пояснюється цей відхід пошуком т. зв. ідентичності, тобто поверненням до джерел візантійсько-київської обрядової традиції та одночасним очищенням УГКЦ від «латинських» впливів і запозичень. У зв’язку з цим щораз відчутніше і зриміше стає помітним значний дисонанс між планами і діями нової стратегії Церкви та духовними потребами мільйонів вірних, вихованих кількома поколіннями греко-католицьких священиків, які були для свого рідного народу і пастирями, і вчителями, і захисниками, а головне – носіями правдивої віри. Цей ди­сонанс ще більше окреслився з повстанням Майдану Гідності, і на жаль, прогресує й досі.

А тому нам усім у нашій Церкві треба негайно застановитися та спитати себе: куди йдемо? Що важливіше – очищення обряду чи збереження і примноження католицької віри у душах людей? І нарешті – чи потрібна в Україні ще одна «православна» Церква, суті і вигляду якої щораз більше набираємо, адже, згідно з офіційною статистикою, їх існує вже аж сім, а тому є велика загроза розчинитися у цьому каламутному «православному» морі, де різні УПЦ ніяк не можуть знайти порозуміння між собою навіть перед загрозою війни, й надалі взаємно себе поборюючи?

Події Майдану і теперішня війна переконливо засвідчують, що духовно-обрядова спадщина нашої Церкви-Мучениці справді безцінна. Адже Майдан втримався і подолав кримінальну диктатуру виключно завдяки благанням до Неба мільйонів сердець, які щоденно приступали до Св. Тайн на Службах Божих, молилися на молебнях до Найсв. Сердець Ісуса Христа і Матері Божої та на Хресних Дорогах, адорували по четвергах Святі Години у храмах перед Найсв. Євхаристією та під час Суплікацій, не випускали з рук удень і вночі св. Вервиці – могутньої зброї проти диявола і його слуг. То чи маємо відмовитися від усіх цих благодатних актів віри задля «очищення» обряду, і де ту чистоту шукати: в Стамбулі, в Москві чи в зрусифікованому Києві?!

…Коли під час Майдану його захисники молилися Хресну Дорогу, один із мудрагелів з «римським» дипломом дорікнув їм, що це «латинська» практика. Варто було б йому доповнити свої «знання», відвідати Єрусалим і пройти Дорогою Страстей нашого Господа від преторії Понтія Пилата і до Голготи, де у спільному поході за Хрестом ідуть в скорботі і православні, і католики, і протестанти, і навіть нехристияни. Тоді, мабуть, утямив би хоч на йоту ціну хресної жертви Спасителя, а не згіршував своїми «одкровеннями» віруючих людей…

…Знайомий священик з Львівщини кілька разів відвідував найгарячіші точки АТО: обходив з Найсв. Тайнами блокпости, адоруючи перед Євхаристійним Серцем Ісуса – Джерелом Миру. І зброя замовкала. Не зазнав ані найменшого ушкодження ані він сам, ані жоден з наших воїнів, хоч бої були жорстокі і тривалі. То чи сміємо, зважаючи лише на цей один вражаючий факт, називати поклоніння серцем перед Пресв. Євхаристією «латинською» практикою? А може, навпаки, — слід негайно зобов’язати всіх священиків нашої Церкви служити Суплікацію після кожної Літургії, поки вирує війна, гинуть люди, стогнуть поранені, плачуть сироти, вдови, матері та просити у Євхаристійного Ісуса захисту і миру?!..

Висновок напрошується один: нам нема чого соромитися нашої католицької віри і зрікатися рідної молитовно-обрядової спадщини. Бо вони – життєдайне джерело, опора  і сенс духовного життя мільйонів віруючих людей. Навпаки: цю спадщину ми повинні всіляко оберігати і примножувати.

За кілька днів, 22 серпня,  відзначатимемо 50-ті роковини відходу у вічність Блаженного Священномученика Симеона Лукача. Ось що він писав до нас, вже перебуваючи в дорозі Бога, осяяний даром мучеництва:

«Де нема віри, там нема совісти, а без совісти нема чеснот, Без віри люди стають хижими звірами, що готові кинутися кожної хвилі один на одного для грабежів та наживи. Дякуймо Богові за ласку прадивої віри і бережімо її як зіницю ока, бо вона побуджує нас до чесного життя і і заведе нас до вічного щастя, а невірство і всяка фальшива віра веде до вічної погибелі.

Дякуємо Тобі щиро, Ісусе, за світло католицької віри і просимо Тебе, щоби це світло ніколи не притемнилося в нашій душі, щоб ми ніколи не захиталися в католицькій вірі і витривали в ній до останного віддиху життя».

А геройський Апостол карагандинських концтаборів блаж. Свмч. Олексій Зарицький досі взиває до нас із Неба: «Дорогі мої, благаю вас: не зрадьте віри наших батьків!»

о. Ігор Пелехатий

http://novazorya.if.ua



Схожі матеріали:

Категорія: Традиціоналізм | Переглядів: 1383 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: традиціоналізм у УГКЦ, християнська віра, віра, УГКЦ, традиція, обряд, традиціоналізм | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика