Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2015 » Вересень » 15 » Наука Церкви » Важкі питання. У чому сенс страждань тварин?
12:32
Важкі питання. У чому сенс страждань тварин?

Питання: У чому полягає сенс страждання тварин? Зрозуміло, я маю на увазі фізичні страждання, хоча, напевно, є й інші: адже деякі тварини плачуть від втрати дитинчати. У чому завинили тварини? Христос долучив людей до Свого Воскресіння. А тварини заради чого страждають?

Відповідь: Як випливає зі Святого Письма, в стані, що передував первородному гріху, жодна тварина не харчувалася плоттю іншої тварини. Ось що розповідається в Святому Письмі з приводу початкового створення тваринного світу: «По тому сказав Бог: Ось я даю вам усяку траву, що розсіває насіння по всій землі, та всяке дерево, що приносить плоди з насінням: вони будуть вам на поживу. Всякому ж дикому звіреві, всякому небесному птаству, всьому, що повзає по землі й має в собі живу душу, я даю на поживу всяку зелень трав. І так сталося» (Бут. 1, 29-30).

Таким чином, умиротворення земного раю охоплювало і тварин. Тільки після первородного гріха, точніше, після потопу, Бог дає людині всіх звірів для їжі: «Страх і ляк супроти вас нехай буде на кожній земній тварині, на кожній піднебесній птиці, на всім, що повзає по землі, й на всіх морських рибах: вам на вжиток дані вони. Все, що рухається й живе, буде вам на їжу: так, як дав я вам усі зелені рослини» (Бут. 9, 2-3).

Отже, страждання тварин могли з'явитися після первородного гріха. Адама поставив Бог як владику над усім творінням. Усе підпорядковувалося йому і все перебувало у світі. Гріх порушив цю гармонію. Ставши непослушним Богові, Адам відразу ж випробував на собі наслідки свого непослуху. Його тіло стало непокірним духу і неслухняним самому собі, оскільки воно почало відчувати страждання і хвороби. І земля, вся світобудова перестає слухатися людину: земля противиться її праці. Навіть тварини збунтувались проти неї і одне проти одного. Вони теж руйнуються, як і їхній володар, і вони також починають страждати.

Страждання тварин – це для людини постійне нагадування про драматичні наслідки її гріха, це нагадування не ображати Бога і заклик до покаяння.

Крім цього, жертвопринесення тварин у храмі були прообразом Христової жертви, і точно так само страждання тварин викликають спрагу відкуплення, якого, за словами апостола Павла, очікує все творіння. У той же час ці страждання є відлунням того страждання, що принесло нам спасіння, відлунням відкуплення, за яке Христос заплатив дорогою ціною Свого життя, щоб повернути нам єдність з Богом і щоб звільнити з-під влади диявола.

Ми покликані дивитися на світобудову як на реальність, зранену гріхом, але, як і раніше, наповнену Божественною славою. Як ми співаємо в Серафимській пісні: «Повні небеса і земля слави Твоєї».

Отже, навіть страждання тварин не є марними. Для тих, хто спрямовує погляд за межі видимого, вони є постійним повчанням.
http://catholicnews.org.ua



Схожі матеріали:

Категорія: Наука Церкви | Переглядів: 1324 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: важкі питання, смерть, тварин, страждання, Біблія, наука Церкви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика