Навчання Католицької Церкви в тому, що стосується етики й суспільної справедливості не лише мають право бути вислуханими у громадському просторі, але також роблять вклад у будування кращого для всіх суспільства. Думками про це поділився кардинал Дональд Вуерл, Архиєпископ Вашиингтону, виступаючи нещодавно під час конференції, організованої Американським Інститутом Підприємництва на тему «Католицьке мислення та загальнолюдська перспектива: культура і політика».
«Існують так загальнолюдські фундаментальні істини, з якими ми повинні рахуватися та співставляти наші судження та законодавчі рішення, – підкреслив ієрарх. – Однак, мова не йде про накладення суворих моральних принципів, але про просте розпізнавання того, що є справедливим або помилковим, про визнання фундаментальних загальнолюдських цінностей».
За словами Вашингтонського архиєпископа, сьогодні деякі фунадментальні питання, такі як расизм, бідність, дискримінація чи аборт розглядаються в спосіб, вирваний з релігійного контексту. А це веде до «поляризації» суспільства, внаслідок чого стаємо свідками «незадовільної співпраці задля спільного добра». З цього випливає заклик до політиків, аби вони у своїх заявах «понизили гучність» та «підвищили рівень пошани», з якою звертаються одні до одних, адже сьогодні, «на жаль, політична атмосфера дедалі більше позначена браком цивілізованості».
Звертаючись до католиків, кардинал Вуерл закликав їх ототожнюватися «не з інтересами та ідеологіями своїх партій, але з Євангелієм та Соціальною Доктриною Церкви», завжди пам’ятаючи про те, що «релігія та релігійні принципи підвищують, а не применшують шукання спільного добра». «Вони, – додав він, – збагачують плюралізм, а не становлять для нього загрозу».
У цьому контексті, за словами ієрарха, політика – це не лише «влада, гроші, особливі нагоди й інтереси», позбавлені проводу «міцних, моральних та суспільних принципів справедливості». Доброю є та політика, яка «виливається у добре і справедливе суспільство, у чеснотливих громадян». За такого бачення моральні принципи вже не є «загрозою», але, радше, «благословенням» для суспільства.
Заторкуючи тему заанґажування Католицької Церкви в справу захисту життя та релігійної свободи, карлинал Вуерл пригадав про спротив католицького єпископату США щодо реформи служби охорони здоров’я, яка зобов’язує медичні установи здійснювати аборти, порушуючи свободу совісті католицьких медиків. «Ми не просимо якогось особливого ставлення, – сказав він. – Мова не йде про захист привілеїв небагатьох людей, аде про здійснення нашого права служити на користь найменших з-поміж наших братів і сестер». З цього випливає заклик розпізнавати «духовний вимір життя людини» та звернення до молоді вносити релігійні цінності «у політичну, медичну та підприємницьку сфери».
http://catholicnews.org.ua